Mobilya

5 ADIMDA BANYO DEKORASYONU

Genellikle evin en küçük alanlarından biri olan banyoyu şık ve ferah göstermek aslında düşündüğünden çok daha kolay!

1. Açık renkler tercih et

Doğru bir banyo tasarımı için öncelikle kullanacağın renklere karar vermelisin. Eğer banyonda daha ferah ve temiz bir görünüm elde etmek istersen açık renkler tercih edebilirsin. Dar bir alana sahipsen banyonu daha küçük ve boğucu gösterecek desenli seramikler kullanmaktan kaçınmalısın.

2. Ahşabın sıcaklığını banyona taşı

Banyo dekorasyonunda daha sıcak ve doğal bir görünüm yakalamak için masif banyo dolapları tercih edebilirsin. Özellikle büyük banyolarda tercih edebileceğin masif dolapları, hasır sepetlerle ve bitkilerle kombinleyerek şık bir dekorasyon stili elde edebilirsin.

3. Duvarlarına şıklık kat

Klasiğin dışına çıkmak istersen banyo duvarlarında seramik yerine suya ve neme dayanıklı duvar kağıtları kullanabilirsin. Daha işlevsel bir tasarım içinse banyo duvar rafları doğru bir seçim olacaktır. Eşyalarını düzenli bir şekilde depolamanı sağlayan bu rafları, geometrik formlarda tercih ederek mekanına derinlik de katabileceğini unutmamalısın.

4. Aydınlatma seçimine dikkat et

Banyo dekorasyonunda bir diğer önemli konu ise doğru aydınlatma seçimi. Gereğinden fazla ya da az aydınlatmadan kaçınmalı ve mekanının büyüklüğüne uygun bir aydınlatma tercih etmelisin. Bunun için tavan aydınlatmasına ek olarak ayna kenarlarına yerleştirilmiş floresanlardan faydalanabilirsin.

5. Dekorasyonunu aksesuarlarla destekle

Soft renklerle tasarladığın banyona biraz hareket katmak istersen canlı renklerde aksesuarlar kullanabilirsin. Banyo paspası, havluluk, sabunluk gibi dekoratif ürünlerin stilini tamamlayan parçalar olmasına özen göstermelisin. Ayrıca banyonda ahşap mumluklara, tütsülüklere ya da bitkilere yer vererek bu alanda geçirdiğin vakti çok daha keyifli hale getirebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir