Mobilya

5 ADIMDA DAR ANTRE DEKORASYONU

Evimizin dekorasyon stiline dair ilk ipuçlarını veren antrelerin davetkar bir tasarıma sahip olması oldukça önemli.

Görsel kaynak: pinterest.com 

1. Açık renkler kullan

Dar bir alanı geniş göstermenin en kolay yollarından biri, mekanda açık renkler kullanmaktır. Duvarlarında ve mobilyalarında beyaz ya da pastel tonlar tercih ederek daha geniş görünen bir antreye sahip olabilirsin.

2. Doğru mobilyalar tercih et

Küçük alanları tasarlarken yapılan başlıca yanlışlardan biri mekana uygun olmayan mobilyalar tercih etmektir. Eğer dar bir antreye sahipsen kısıtlı alanını daha da kullanışsız hale getirecek büyük portmanto ya da vestiyer kullanımından kaçınmalısın. Daha az yer kaplayan duvar askılıkları ya da dilsz uşaklar ile depolama ihtiyacını karşılayabilir ve minimalist tasarıma sahip bir dresuar ile mekanına şıklık katabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com 

3. Aydınlatma kullanımına dikkat et

Genellikle doğal ışığın erişemediği antreler, doğru şekilde aydınlatılmadığında karanlık ve boğucu bir yer haline gelebilir. Bu nedenle mekanın ölçüsüne uygun ve doğal ışık rengine yakın bir aydınlatma ile ferah bir mekan algısı yaratabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

4. Ayna kullanarak mekana derinlik kat

Dar alanların en büyük kurtarıcılarından biri olan aynaları tercih ederek mekanına derinlik katabilirsin. Eğer antre dekorasyonuna daha sanatsal bir dokunuş katmak istersen, aynı etkiyi parlak çerçeveli tablolar ile de yaratabileceğini unutmamalısın.

Görsel kaynak: pinterest.com 

5. Duvar rafları kullan

Hem dekoratif eşyalarını sergileyebileceğin hem de depolama ihtiyacını karşılayacak raflarla mekanına hareket katabilirsin. Açık renk duvarlarında kullanacağın asimetrik formdaki tasarımlar, antrene estetik bir görünüm katacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir