Mobilya

ODA TİPLERİNE GÖRE TAVAN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Yaşam alanını özgün detaylarla dekore etmek istiyorsan yapabileceklerinin sınırı yok! Özellikle evinin her alanında uygulayabileceğin tavan dekorasyonu ile iç mekanında fark yaratacak bir tasarıma sahip olabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

1. Asma tavanlar ile ferah bir salon tasarla

Her ne kadar tavanlar, dekoratif olarak çok fazla değerlendirilmeye alınmasa da en az duvar dekorasyonu kadar önemli bir rolü var! Eğer salonuna benzersiz bir şıklık katmak istiyorsan asma tavanları tercih edebilir ve ışığın eşit yayılmasını da sağlayarak daha fonksiyonel bir aydınlatma sistemine sahip olabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

2. Kartonpiyerler ile yatak odanda sade bir şıklık yakala

Günün yorgunluğunu attığın yatak odasının tavan dekorasyonunda gözü çok yormayan, odanın tasarımını tamamlayacak tavan aydınlatması modellerini tercih edebilirsin. Eğer yatak odası tasarımına biraz daha hareket katmak istersen, tavan dekorasyonu denince ilk akla gelen kartonpiyerleri tercih edebilir ve sadeliğinden ödün vermeden mekanına şıklık katabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

3. Mutfak dekorasyonunu metal tavanlar ile tamamla

Mutfaklar, evin belki de en işlevsel olması gereken alanlarından biri. Eğer mutfak tavan dekorasyonunu daha işlevsel bir tasarımla tamamlamak istersen, son zamanlarda oldukça popüler olan metal tavanları tercih ederek mutfağında sıra dışı bir görünüm yakalayabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

4. Açık renk veya ahşap tavanlarla davetkar bir antre tasarla

Antreler, dekorasyon stilimize dair ilk ipuçlarını veren mekanlardır. Bu sebeple davetkar bir antre tasarımına sahip olmak önemli! Eğer dar bir antreye sahipsen, pürüzsüz ve açık renk tavan boyaları ile ferah bir karşılama alanı yaratabilirsin. Daha sıcak bir karşılama alanı içinse ahşap tavan dekorasyonu tercih edebilirsin. Ahşap veya lambri tavanlar, etkileyici bir ambiyans elde etmen için yeterli olacaktır.

Görsel kaynak: pinterest.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir