Mobilya

BALKON DUVAR DEKORASYONU NASIL YAPILIR?

Özellikle yaz mevsimlerinin vazgeçilmez mekanlarından biri olan balkonlar, güzel havaların keyfini çıkarabileceğimiz stil sahibi bir yaşam alanı elde etmemizi sağlıyor. Bu alanı daha keyifli ve şık bir hale getirmek ise aslında düşündüğünden çok daha kolay!

1. Doğru duvar rengini seç

Keyifli bir balkon duvar dekorasyonu için öncelikle duvar boyası rengine karar vermelisin. Eğer yazın atmosferini tamamen hissetmek istersen, kumsalı andıran kum beji rengini tercih edebilir ya da mavi tonlarıyla gökyüzünün etkisini balkonuna taşıyabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

2. Ezberleri boz 

Balkonunda biraz daha hareketli ve renkli bir duvar tasarımı istersen, desenli karo mozaikler tercih edebilirsin. Daha özgün bir duvar stili için bu zamana kadar zemininde kullandığın parkeleri balkon duvarlarında da kullanabilirsin. Böylece sıcak ve samimi bir balkon dekorasyonu elde edebilirsin. Daha pratik bir çözüm içinse, ahşap desenlerinde duvar kağıtlarını deneyebilirsin. Eğer açık bir balkonun varsa kullandığın malzemelerin su geçirmez olmasına dikkat etmelisin.

Görsel kaynak: pinterest.com

3. Duvarlarına sanatsal bir dokunuş kat

Açık havanın atmosferine uyan tropik desenli çerçeveli tablolar ile balkonuna estetik bir dokunuş katabilirsin. Ayrıca tercih edeceğin fener ya da aplikler de hem aydınlatma ihtiyacını karşılayacak hem de dekorasyon stilini şık bir şekilde tamamlayacaktır.

Görsel kaynak: pinterest.com

4. Yeşilin enerjisini balkonuna taşı 

Bitkilerini duvar saksılarında sergilemeye ne dersin? Böylece hem alandan kazanabilir hem de balkon duvarlarında yeşilin enerjini hissedebilirsin. İstersen küçük saksılarını duvar raflarında da sergileyebileceğini unutmamalısın.

Görsel kaynak: pinterest.com 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir