Tasarım trendleri

MİNİK EV TASARIMLARI İLE FARKLI BİR YAŞAM

Yaşamamızın büyük bir çoğunluğu evlerimizde geçiyor ve hepimiz, günün yorgunluğunu atabileceğimiz konforlu bir ev hayali kuruyoruz. Son yıllarda oldukça popüler olan minik ev tasarımı, küçük alanlarda oldukça verim sunan evlere sahip olmamızı sağlıyor.

Görsel kaynak: pinterest.com

Minik Ev Tasarımı Nedir?

Minik Ev Tasarımı , az eşyayla maksimum verim alabileceğin, minimal ve çevreci yaşam alanlarını ifade ediyor. Özellikle doğaya daha yakın olmak ve şehirden uzaklaşmak isteyenlerin tercihi olan bu evler, doğada yakaladığın huzuru evine taşımana olanak sağlıyor. Minik Ev Tasarımı felsefesine uygun bir ev tasarlamak istersen, işe öncelikle doğa ile uyumlu, çevreye zarar vermeyen malzemeler tercih ederek başlayabilirsin.

Görsel kaynak: pinterest.com

Minik Ev Tasarım Dekorasyonu

Oldukça küçük olan minik ev tasarımı alanını verimli kullanabilmek için işlevsel mobilyalara yer vermen oldukça önemli. Genişlik açısından minimum seviyede olan koltuklar, ahşap detaylı berjerler, doğanın atmosferini hissettiren sade tasarımlı eşyalar, hem alanını verimli kullanmanda yardımcı olacak hem de karmaşadan uzak ve iç açıcı bir görünüm sunacaktır.

Görsel kaynak: pinterest.com

Az Yer Kaplayan Mobilyalar

Mutfak dekorasyonunda da az yer kaplayan, işlevsel mobilyalar kullanman oldukça önemli. Bunun için duvara monte edebileceğin mutfak masaları ve doğal malzemelerden üretilmiş az yer kaplayan sandalyeler tercih edebilirsin.

Doğa Dostu Bir Ev

Doğanın sürdürülebilirliğini evin her alanında hissetmek için doğal malzemeleri aydınlatma elemanlarında da kullanabilirsin. Sade ve işlevsel bir avize ya da lambader ile soft bir görünüm elde edebilirsin. Ayrıca evinde bitkilere yer vermek, hasır ya da jüt halı tercih etmek de huzurlu, sakin ve doğa dostu bir ev tasarımı için vazgeçilmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir